28-05-2015

ביקור באגריטק – מאת ניקולס אולו אגדיסט

סטודנט של אגרוסטאדיס מקניה

י2015-04-28 12.43.10ום שלישי ה-28 לאפריל הוא יום שלא אשכח כל חיי, ברמה המקצועית והאישית. הייתה לי ההזדמנות הטובה ביותר מאז שהגעתי לישראל, וזה היה בזכות הביקור בתערוכת אגריטק הבינלאומית אשר ריכזה אנשים מכל העולם. לא פלא שכמעט כל דגלי העולם התנוססו בכניסה לתערוכה. הנה חלק מהדברים שלמדתי בתערוכה:

טכנולוגיות:

חקלאות לא עומדת בפני עצמה. בלי עסקים אין משמעות לחקלאות, ובעסקים תמיד חושבים על צריכה מינימלית ותפוקה מקסימלית. בסופו של דבר, הטכנולוגיה  משפיעה על הכל. אנחנו ראינו את הטכנולוגיות החדשניות ביותר להכל מייצור לשיווק.

הטנולוגיות שמשכו אותי הכי היו קשורות להשקייה. ביקרתי דוכנים שונים כדי להבין יותר את התחום.  חלק מהדוכנים הוקמו על ידי חברות כמו נטפים, Jain-Jain Irrigation Systems Ltd (מהם קיבלתי שקית מתנה),  Flex&Free, Raphael Valves ואחרים. למדנו שיעור חשוב בשיטות הטובות ביותר להשקיה ותפוקה מרבית של הבים על ידי הצמחים. שיטות השקיה שונות קיימות בכל העולם וישראל היא אחת השחקניות המרכזיות ביותר בתחום. כך שאם אתם חושבים על חקלאות קחו בחשבון קודם כל את נושא ההשקיה.

2015-04-29 09.31.59

דוכנים אחרים שהיו קשורים לטכנולוגיות עסקו בחממות וכללו פגישות עם אנשי מקצוע שונים ששוחחו איתי על הכל מעלות ליעילות של החממות ועל החשיבות שלהן עבור החקלאי. חלק מהדוכנים שביקרתי כללו את: אזרון פיתוחים חקלאים, פ.א.ר אביב בניה ויזמות בע"מ, פ. מרום שירותי בניה ופרויקטים בע"מ בין היתר.

אני לא חושש לספר שהטובים ביותר היו AKOL, ידע חקלאי מקוון. האתר שלהם נמצא בלינק הזה: www.akol.co.il, וזהו לינק חשוב מאוד עבור כל מי שמתעניין ברצינות בחקלאות, אז כנסו אליו.

בין יתר הדברים שהתרחשו בתערוכה היה את האווירה החברתית. התערוכה ריכזה בתוכה אנשים מכל העולם, ולא סתם, אלא אנשים רמי דרג. ממדינתי, קניה, היה ייצוג מכובד מאוד, החל משגריר קניה בישראל וכלה בחקלאים רבים מקניה שהיו נוכחים בתערוכה.

זאת הייתה ההזדמנות הטובה ביותר שנקרתה בדרכי להביע את העניין הרב שיש לי בחקלאות. דבר נוסף שגיליתי הוא שלכל האנשים שפגשתי יש ציפיות גבוהות מאוד מאיתנו, וזה בגלל אגרוסטאדיס. אני לא חושב שיש דרך טובה ביותר להציג את עצמך מאשר להגיד שאתה "סטודנט". כל מי ששמע את המילה הזו, ראיתי אצלו תקווה. פגשתי דיפלומטים שונים, מושלים, חברי פרלמנט, שרים ועוד נציגים שמעורבים בחקלאות בקניה. הרגשתי ממש בבית.

לסיכום של התערוכה הנהדרת הזו הרשו לי להביע את תודתי הכנה לצוות של אגרוסטאדיס שאפשרו לזה לקרות, ובמיוחד למנהלת של קמפוס רופין, הגב' ג'ולי בלחסן, וגם לכל הסטודנטים באגרוסטאדיס על שיתוף הפעולה. כמובן שלא אשכח גם את הסטודנטים מקניה, תודה לכולכם, ותבורכו.

תודה.

ניקולס אולו, חבר בכיתה 7.

פרסומים אחרונים
Agriculture StudentsAgrostudiesAmbassadorEcuadorGraduateshorticultureInternshipirrigationKfar SilverNetafimPhilippinessprinklersstudentsTechnologyTomatoesZambiaאגרוסטאדיסאגרוסטדיזאגרוסטדיסאגריטקאוגנדהאקוופוניקהבורקינה פאסוביקור רשמיהדריםחוות הדגמהחקלאותיזמותישראלמחקרמיםמלאווינקודת מבטנשיא פרוסטודנטיםעבודת גמרענביםפלפלפלפליםקניהרואנדהרופיןשיתוף פעולהשרת החוץתפוזים