blogtopimg
02-08-2015

משפחה מורחבת – משפחה ישראלית מאמצת את הסטודנטים מאוגנדה

DSCF0711 - Copyבקיבוץ אלרום מתגוררים שמונה סטודנטים מאוגנדה שעובדים במטע וגרים בקיבוץ. שמונת הסטודנטים הללו יצרו קשר חזק וקרוב עם אחד העובדים במטה שאימץ אותם והם הפכו ממש לחלק ממשפחתו.

רונן רפאלי מקיבוץ אלרום פיתח חיבור עמוק עם הסטודנטים האוגנדיים. בהתחלה הוא לקח על עצמו לעזור להם מדי פעם, עם היו זקוקים לרופא, או טרמפ לקופת חולים. לאחר זמן כשהכירו טוב יותר הם פנו אליו ושאלו אותו לגבי מסלולי טיולים אפשריים בישראל, ורפאלי, במקום לתת להם מפה, החליט לצרף אותם אליו והתחיל להכיר להם את הארץ ואת משפחתו.

הסטודנטים היו איתו בעכו, בחיפה, בגנים הבאהיים, עשו איתו את מסלול הבניאס, נסעו לחרמון לשחק בשלג בחורף ויוצאים איתו מדי שבוע לביקור בכנרת ביחד עם משפחתו.

למעשה המשפחה המורחבת הזו נוסעת בשני רחבים, הסטודנטים ורפאלי ברכב הגדול של המטה ושאר חברי המשפחה ברכב המשפחתי.

עם הזמן המשפחה כולה התקרבה לסטודנטים עד כדי כך שבתו בת ה-8 כמעט סרבה לנסוע לבקר את סביה בדנמרק לאחרונה כששמעה שבקרוב חבריה החדשים יעזבו. כדי לפצות היא הכינה להם מתנות קטנות של אבנים מצויירות מדנמרק ונתנה לכל אחד אבן שהכינה במיוחד בשבילו.

DSCF0671 - Copyרונן רפאלי:

"הסטודנטים הם אנשים מדהימים, עדינים מאוד, אינטיליגנטיים, עובדים מדהימים. הבת הקטנה שלי מרגישה שיש לה שמונה אחים גדולים. אנחנו מקבלים מהם לא פחות משאנחנו נותנים. זה לא שאני מרגיש שאני מתאמץ, כי הם אנשים מדליקים וכיף לבלות בחברתם. זה לא מרגיש כמו נתינה, זה מרגיש כמו לקבל".

שיחה עם פרנסיס, אחד הסטודנטים מאוגנדה חושפת סנטימנטים דומים מהצד השני:

(תרגום) "מעבר לעבודה איתו הוא כמו אבא וחבר עבורנו. הוא עשה המון בשבילנו, הוא דואג שיהיה לנו מה שאנחנו צריכים, הוא לקח אותנו לבית החולים כשהיה צריך, לוקח אותנו לטיולים. אי אפשר לתאר אותו. הוא איש טוב. הייתי קורא לו אב, אח, הכל. יש לו משפחה מקסימה, אשתו והילדים מקסימים. כשאנחנו בסביבתו אנחנו מרגישים בבית.

רצינו למצוא דרך להראות לו, ולא רק לו, אלא לכל הקהילה באלרום כמה אנחנו אסירי תודה כי הם נותנים לנו להרגיש אהובים, ושאנחנו חלק מהמשפחה. אז חשבנו שאולי נוכל לעשות ריקוד מסורתי, זה לא כזה קל לעשות את הריקוד הזה, אבל השתדלנו מאוד, לתת לפחות טעימה של הריקוד המסורתי שלנו, ובשבועות בצענו אותו בחגיגות בקיבוץ. רונן ואחרים הצטרפו אלינו והיה נהדר."

DSCF0895 - Copyמחמם את הלב לשמוע סיפורים כאלה שלמעשה מגלמים את ההצלחה וערכים היפים ביותר מבחינת היכרויות וחלופות בין תרבותיות, בין הסטודנטים למארחיהם פה בישראל. בלי לחשוב על זה, ומתוך הדחף והאהבה האנושית הטבעית ביותר, שני הצדדים הפכו לשגרירי רצון טוב הטובים ביותר עבור ארצותיהם, ופתחו פתח ללמידה ושותפות אמיתיים.

בקרוב רפאלי ושמונת בניו המאומצים מאוגנדה יסעו לשחק פיינטבול, ובספמטבר רובם יחזרו לאוגנדה, ומקווים לשמור על קשר. יש כבר דיבור על ביקור לטיול לאוגנדה בעתיד, ואחד הסטודנטים נשאר בארץ להמשיך את לימודיו פה בארץ בקמפוס ערבה בקטורה, לימודי קיימות.

אנחנו מאחלים לכל החברים סיום שנה מוצלח במיוחד, ושימשיכו להנות מחברות פורה עוד שנים רבות.

פרסומים אחרונים
Agriculture StudentsAgrostudiesAmbassadorEcuadorGraduateshorticultureInternshipirrigationKfar SilverNetafimPhilippinessprinklersstudentsTechnologyTomatoesZambiaאגרוסטאדיסאגרוסטדיזאגרוסטדיסאגריטקאוגנדהאקוופוניקהבורקינה פאסוביקור רשמיהדריםחוות הדגמהחקלאותיזמותישראלמחקרמיםמלאווינקודת מבטנשיא פרוסטודנטיםעבודת גמרענביםפלפלפלפליםקניהרואנדהרופיןשיתוף פעולהשרת החוץתפוזים