blogtopimg
29-03-2016

פרויקט גן עדן בקיבוץ עין כרמל

img20160226164236_24980999360_o

קבוצה של סטודנטים ויאטנמים באגרוסטאדיס אשר עורכים את ההתמחות שלהם בקיבוץ עין כרמל ולומדים בקמפוס של רופין יזמו פרויקט מיוחד אשר מתואר כאן במילותיו של אחד הסטודנטים: מר. לה הא קסואן תאי, מאוניברסיטת נונג לאם:

אני עדיין זוכר את היום שבו החלטתי להשתתף בתוכנית אגרוסטאדיס. אז עוד לא ידעתי דבר בחקלאות אבל האמנתי שאם תהיה לי ההזדמנות ללמוד מחוץ לויאטנם, הדבר יגדיל את סיכויי לעתיד טוב יותר.

במהלך הזמן שלי בישראל אני נהנה מחיים של חקלאי אמיתי. ישנם ימים שבהם מזג האוויר קר עד כדי כך שאני לובש מספר שכבות ועדיין קופא. ישנם ימים שמזג האוויר חם כל כך, אני שותה ללא הרף ועדיין צמא. ישנו הבוץ, גשם כבד, שמש חזקה, עבודה קשה…

אבל אני אוהב את החיים שלי עכשיו. אני אוהב את החיים כחקלאי.

img_20160216_073227_25158136212_oמספר חברים שלי ואני בקיבוץ עין כרמל החלטנו לא להסתפק במה שיש וליצור מאין אזור חקלאי קטן משלנו שבו אנו יכולים ליישם את המערכות החקלאות המתקדמות שאנו לומדים. למשל, אקוופוניקס, מערכת טפטפות ביתית, הידרופוניקס ועוד.

כך נולד פרויקט גן עדן.

רשימת המערכות:

-          אקוופוניקס – מערכת שמשלבת גידול של דגים וצמחים ביחד. הצואה של הדגים מזינה את הצמחים. הצמחים סופחים את הצואה ומנקים את המים עבור הדגים. המערכת מאוזנת וסגורה באופן מושלם.

-          מערכת טפטפות ביתית: כוללת שני סוגים של מערכות, אחת מבוססת על כוח המשיכה והשניה משתמשת במשאבה.

-          היידרופוניקס – שיטת גידול צמחים ללא אדמה.

האוטומציה של כל המערכות בפרויקט גן עדן היא הגאווה הגדולה ביותר שלנו.

השקענו זמן רב בעיצוב התשתית על מנת שתתאים לאוטומציה. בזכות זה אנו לא צריכים להשקיע יותר מדי זמן בהפעלת המערכות.

בנוסף, על מנת לייפות את גן העדן שלנו, בנינו מערכת תאורה והבאנו רמקולים, כך שגן העדן זורח גם בלילה.

פיתוחים עתידיים בגן עדן

1_25184869911_oהדבר הבא שאנו מתכננים לעשות בגינה שלנו היא לשדרג את מערכת האקוופוניקס שלנו. לאחר תקופת שימוש מסוימת התגלו מספר סיבוכים. למשל, הנושא של שמירה על תנאי המים (טמפרטורה, pH, ריכוז האמוניה וכו'). מכיוון שהמים הינם סביבה חיה בנוסף לסביבה שמזינה שלךושה סוגים של חיים, דגים, צמחים ומיקרואורגניזמים שונים, כך שאיזון מסוים חייב להשמר.

כדי לפתור את העניין הזה בחרנו ליישם מספר פיתוחים טכנולוגיים בתחום האקוופוניקס. ספציפית, אנחנו נשתמש במחשב קטן ונשלב אותו עם מערכת של חיישני טמפרטורה וחיישן חומציות שישלוט למעשה בכל התנאים במים, ובכך נבטיח את הסביבה האופטימלית עבור כל בעלי החיים במערכת.

יש כאן אתגר ממש מעניין עבורנו מכיוון שבנוסף לידע בחקלאות, עכשיו אנחנו לומדים גם יותר בנושא תכנות, אלקטרוניקה ועוד דברים רבים שיאפשרו לנו לנהל את כל המערכות.

יחד עם זאת, במהלך חמשת החודשים שלי בישראל למדתי שעם הישראלים, הכל אפשרי. העניין היחידי הוא אם יש לך מספיק נחישות ומחוייבות למטרה.

אנחנו נמשיך לעבוד בגן העדן שלנו ונבנה את גינת החלומות.

פרסומים אחרונים
Agriculture StudentsAgrostudiesAmbassadorEcuadorGraduateshorticultureInternshipirrigationKfar SilverNetafimPhilippinessprinklersstudentsTechnologyTomatoesZambiaאגרוסטאדיסאגרוסטדיזאגרוסטדיסאגריטקאוגנדהאקוופוניקהבורקינה פאסוביקור רשמיהדריםחוות הדגמהחקלאותיזמותישראלמחקרמיםמלאווינקודת מבטנשיא פרוסטודנטיםעבודת גמרענביםפלפלפלפליםקניהרואנדהרופיןשיתוף פעולהשרת החוץתפוזים