11-08-2015

קמפוס כפר סילבר צומח ומתפתח ובתוכו חוות הדגמה שנבנית יחד עם הסטודנטים

20150803_152017בקמפוס של כפר סילבר יש 4 כיתות מדוגמות שפעילות מרבית ימי השבוע. בשנה הבאה הן צפויות להיות פעילות כל ימות השבוע, וזה חלק מהסיפור של כפר סילבר, קמפוס שגדל תוך כדי השקעה רבה, באהבה גדולה של הצוות המסור של אגרוסטאדיס.

חוץ מהכיתות והסיורים היזומים שהצוות עורך לסטודנטים בקמפוס הדרומי של אגרוסטאדיס, הצוות בונה ספריה בימים אלה, ואוסף חומרים כמו מאמרים וספרים שיעזרו לסטודנטים בלימודיהם.

בנוסף, הצוות של כפר סילבר מקים חוות הדגמה בשטח הקמפוס שיכלול גידולי שדה כמו תירס, חיטה וסורגום, בית רשת, שהינו בית צמיחה בעלות נמוכה, פתרון ביניים המאפשר הגנה מפני אבק, מזיקים ורוח, ומציע פתרון אולטימטיבי לתנאים במדינות האם של רבים מהסטודנטים, מערכת השקייה, ערוגות ירקות ועוד.

הקמת מבנה החממה (2)כבר מהשלבים הראשונים הסטודנטים היו מעורבים ונכחו בתהליך התכנון כך שהבינו בדיוק את מערכת השיקולים שעומדת מאחורי כל החלטה, כולל מיקום תעלות המים, מערכת ההשקיה, החממה והערוגות.

הצוות שכולל את אריאל מאסטרסי (מנהל הקמפוס), את יוסי חדד (אגרונום), שירלי הון, אפרת אדרי ודפי אברהמי, הזמין קבלנים ליציקת הבטון ובניית החממה אך עבד יחד איתם והדריך את הסטודנטים על מנת שיוכלו להבין ולשחזר את כל הפעולות הנדרשות כשיחזרו לביתם.

לדוגמה, מערכת ההשקיה שנבחרה היא כזו שהסטודנטים יוכלו בקלות לשחזר במדינתם. היא אינה מורכבת טכנולוגית ואינה צורכת חשמל שכן היא משתמש בכוח הגרביטציה.

מבין כל סוגי הגידולים השונים המתוכננים בחוות ההדגמה, החממה תהיה הראשונה לפעול. גודלה, 9*15 מטרים ובה חמש ארוגות. שם יגדלו פלפלים, עגבניות, חצילים, דלעת ועוד.

כדי להפעיל אותה, הצוות והסטודנטים יבצעו את פעולות ההכנה לקרקע, החל מקילטור, הספגת הקרקע במים ותיחוח. רק אז יביאו 8-10 קוב של אדמת חמרה שהיא קלה וטובה בהרבה לגידולים מהאדמה החרסיתית הקיימת שבשטח, ויפזרו אותה בחממה. באדמה הזו יגדלו את השתילים ולמעשה מרגע זה והילך העבודה בחוות ההדגמה תהיה השלמה טבעית ויעילה לעבודתם ולנסיון שהסטודנטים צוברים בחוות בהם הם עובדים.

20150727_143125ומה יעשו עם התוצרים?

עוד לא ברור לגמרי, שהרי מדובר בכמות לא מבטולת, ואם זאת, גם לא בכמות מסחרית. ישנם מחשבות על שיתוף פעולה עם לקט ישראל שאוספת מזון עבור נזקקים ברחבי הארץ, וייתכנו שיתופי פעולה נוספים כמובן, במטרה לעבור עם הסטודנטים את כל השלבים, מבניית החווה, לטיפול וטיפוחה, לשלב החשוב מאוד של אריזה והפצה, וכל אלה במטרה שיחזור למדינותיהם מוכנים לעשות את כל זה בכוחות עצמם.

פרסומים אחרונים
Agriculture StudentsAgrostudiesAmbassadorEcuadorGraduateshorticultureInternshipirrigationKfar SilverNetafimPhilippinessprinklersstudentsTechnologyTomatoesZambiaאגרוסטאדיסאגרוסטדיזאגרוסטדיסאגריטקאוגנדהאקוופוניקהבורקינה פאסוביקור רשמיהדריםחוות הדגמהחקלאותיזמותישראלמחקרמיםמלאווינקודת מבטנשיא פרוסטודנטיםעבודת גמרענביםפלפלפלפליםקניהרואנדהרופיןשיתוף פעולהשרת החוץתפוזים